O spolku

Spolek FORTUNA Býchory vznikl v roce 2017 na popud několika býchorských bab, kterým vadil neutěšený stav pavilonu na minerální vodu Fortuna, který se nachází v blízkosti obce.

Na jaře 2017 jsme pod hlavičkou spolku Býchorský babinec uspořádali ve spolupráci s býchorskými hasiči první ročník akce Ukliďme Česko.
Bohužel rekonstrukce pavilonu se neslučovala s cíli, které naplňuje spolek Býchorský babinec, a tak jsme se ocitly před rozhodnutím zda by bylo vhodné založit spolek s jiným zaměřením.

Obec Býchory podporovala již několik spolků, žádný ale nebyl zaměřen na rozvoj přírodního, kulturního a historického dědictví obce.

Na podzim 2017 byl tedy zaregistrován nový spolek FORTUNA Býchory z.s. Věříme, že činnost spolku bude úspěšná a prospěšná pro naši obec.

Obnova poškozených, ohrožených či zaniklých památek a kulturní krajiny, jejich údržba a další ochrana.

Organizování dobrovolných akcí vedoucích k zachování a udržování přírodního, kulturního a historického dědictví.

Získávání finančních zdrojů na obnovu památek, udržování přírodního, kulturního a historického dědictví

Členové spolku

• Kateřina Sojková - předsedkyně